Carib Kréol Antillo Bar & Restaurant
Detta är en restaurang som ligger på Claesgatan 11 i Malmö.
Adress:
Claesgatan 11,
21426
Malmö
Tel:
040-965505
Andra restauranger i närheten:
- Restaurang Gallia
- La Empanada
- Lilly Anh Restaurang
- Azalee Restaurang
- Square Side Krogen
- Restaraurang Claesgatan
- Atalay Restaurang
- Södervärns Krog HimmlaGott
- China Garden
- Nowroz
- Möllans Pizzeria
- Center Sportsbar
- Agra Indian
- Asien Vietnamesisk Restau...
- Thai Thai
- Krua Thai Restaurang
- Gyros Pita
- Green Mango
- Pamir Restaurang
- Falafel Mästare



Betyg: 5
Underbar mat och riktigt goda drinkar! Mysigt ställe, kom i tid om du vill ha en mysig middagsupplevelse. Senare blir det trångt och ganska stökigt. Kul med karibisk mat till denna goda kvalitet i Malmö! Inga problem att få bra vegetariskt käk.
0 0 2012-04-22 kl. 20:22Betyg: 4
Jajaja! Ett underbart ställe att landa på mitt i vintern för att få lite karibiska vibbar och fly långt bort. Härligt avslappnad personal som dock hade kunnat få jobba lite snabbare - men det hör kanske inte Karibien till... Maten i sig är god men inte outstanding. Smakerna kombinerar kryddigt och fruktigt med lite varierat resultat. Allt blir förlåtet när man sippar på de galet goda drinkarna eller äter de ljuvliga friterade förrättsbollarna med tre olika sorters dip.
0 0 2012-02-10 kl. 20:53Betyg: 5
Det är lätt att förstå att det måste vara något speciellt med ställen som är omöjliga att äta på utan bordsbokning. Särskilt i en stad som Malmö.
1 0 2011-02-26 kl. 15:35Maten på Carib Kréol är en riktigt positiv upplevelse & drinkarna är även de mycket godare än på de flesta andra restauranger.
Ljudnivån kan förvisso göra det svårt att föra ett samtal framåt kvällen, men stämningen skulle inte vara densamma om det var tyst.
Betyg: 3
God mat och goda drinkar, långsam och ouppmärksam personal. Har man överseende med att servicen är dålig så är det klart värt ett besök.
0 0 2011-02-03 kl. 08:38Betyg: 4
Åh en annan av mina favoriter! Spännande karibiskt kök, god mat och härlig stämning! För att inte tala om drinkarna som blandas av heta bartenders... :)
0 0 2010-01-28 kl. 15:05