Ching Palace
Detta är en restaurang som ligger på Södra hamngatan 2 i Göteborg.
Adress:
Södra hamngatan 2,
41106
Göteborg
Tel:
031-158086
Andra restauranger i närheten:
- Palace Bar Restaurant & Cafe
- City Kebab
- Sushi House
- Atrium Bar & Restaurant
- Sushi Delux
- Super-Sushi
- Star of India
- Khau Geng
- Brasserie Opera i Göteborg
- The Bookmaker
- Mother India
- McDonald´s
- McDonald´s
- Scandic Europas Restauran...
- Restaurang Sun Wall
- Sun Wall
- Jensens Böfhus
- Ferdinand, Brasserie NK-v...
- Nordstans Kebab & Grill
- HälsoSushi



Betyg: 1
Jag gillar inte att säga att mat är äckligt men i det här fallet kan jag inte ens finna ord för hur dålig maten var!
0 0 2011-10-22 kl. 02:17Senaste gången jag åt såhär dålig ´kinamat´ var när skolmaten försökte efterhärma kinamat på 90talet, sega köttbitar i slibbig sås.
Efteråt förstod vi varför de insisterade på att man skulle betala innan man ens hade satt sig ner. Buffén var ofräsch och allt var beiget, inte en grönsak så långt ögat kunde nå.
Tycker synd om er som tycker att det här är god mat, kan inte ens föreställa mig vad ni tycker är dålig mat. Det är en skam att kalla detta för kinamat.
Betyg: 3
Ok mat. Ok priser. Dock lite dåligt med smak/kryddor. Men som ett helt Ok kinaställe.
1 0 2011-05-10 kl. 22:21Betyg: 3
God mat, men dåligt att man inte får välja själv var man vill sitta. Har ätit där kanske två gånger, har aldrig blivit sjuk, men det var iofs 4 år sen... :D
0 0 2011-04-06 kl. 12:18Betyg: 3
Jag håller inte med föregående recensenter! Maten har vart toppen god när vi varit där. Det enda jag kan klaga på var att personalen stod och hetsade en till att bli klara när ett stort sällskap på 25 pers kom in och ville ha sitt platser. Det tkr jag inte är okej!
0 1 2010-07-18 kl. 21:34De var heller inte så trevligt att alla skulle gå och slabba i ett smält smörpaket som stod framme till brödet, urk!
Betyg: 1
Som min kollega skriver så var detta ställe ett bra ställe för flera år sedan, nu verkar det dock som chefen tappat bort nummret till kryddgrossisten. Maten är av skräpkaraktär och duger om ens mål är att bli riktigt mätt. Dock verkar det som kocken har gjort maten allergisk mot magsyra då det inte hör till ovanligheterna att maten vill upp igen efter att ha spenderat ett stund i magsäcken.
3 0 2010-01-20 kl. 21:17Ta er i kragen och bättra er så det kan bli ett respektabelt ställe igen.
Betyg: 1
Detta ställe har vart bra.. Antar att den blev för bekväm och slutade bry sig. Riktigt synd! Med den sjukt bra lagda området så borde det lämna plats åt ett nytt fräscht ställe!
1 1 2010-01-20 kl. 20:31